Kaune startuoja projektas „Pilietiškumas kitaip“

http://lh5.ggpht.com/-AMzI0lRjnks/UVtM1Hzd_5I/AAAAAAAADoE/L7zZnoyQzcM/s640/mDSC_0072.JPGLietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (toliau – LSDJS) Kauno skyrius startuoja su projektu „Pilietiškumas kitaip“. Jo metu bus siekiama supažindinti Kauno moksleivius su nevyriausybinių organizacijų veikla, jų svarba moderniai visuomenei ir teikiamomis savirealizacijos galimybėmis. Terminas NVO (nevyriausybinė organizacija) yra dažnai girdimas, linksniuojamas, kalbant apie visuomenės pilietiškumo svarbą, tačiau toli gražu ne kiekvienas gerai supranta šių organizacijų veiklos spektrą bei reikalingumą. Šio projekto globėja – Lietuvos Respublikos Seimo narė, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Orinta Leiputė.

Pasaulyje egzistuoja milijonai nevyriausybinių organizacijų – nuo vietinėje bendruomenėje veikiančių socialinės pagalbos draugijų iki tokių stiprių ir įtakingų NVO, kaip „Amnesty International“ ar  Pasaulio gamtos fondas. Juo didesnis skaičius tokių organizacijų aktyviai veikia, vedamos nesavanaudiškų, pilietiškų tikslų, tuo platesnis visuomenės grupių spektras gali būti tinkamai atstovaujamas, tuo daugiau įgyvendinama puikių iniciatyvų. Įsitraukdami į aktualių problemų sprendimą, savo nuomonės atstovavimą bei aktyviai tarpusavyje bendradarbiaudami, žmonės gali geriau suprasti, kad svarbūs, reikalingi darbai nuveikiami ne vien tik valdžios, bet ir jų pačių pastangomis ir iniciatyva. Kiekvienas turėtų gauti galimybę  tuo įsitikinti, o juo labiau – jaunoji visuomenės dalis, kuri jau rytoj bus aktyvūs piliečiai, kursiantys ateities organizacijas ir  įgyvendinsiantys prasmingus ateities projektus .
LSDJS Kauno skyriaus nariai projekte dalyvaujančiose mokyklose pilietiškumo pamokų metu moksleiviams ne tik pristatys pagrindines nevyriausybinių organizacijų funkcijas, jų bruožus, bet ir bandys įrodyti, kad visuomeninė veikla gali būti įdomi, naudinga ir prasminga kiekvienam jaunam žmogui. Įdomiausios pasaulio nevyriausybinės organizacijos, veikiančių organizacijų pavyzdžiai iš Lietuvos, netikėti faktai ir įkvepiantys pavyzdžiai – apie visa tai pamokos metu moksleiviai turės galimybę sužinoti. Šiais būdais projektas „Pilietiškumas kitaip“ sieks sudominti, papasakoti ir pastūmėti link bandymo ieškoti savęs visuomeninėje veikloje, kur aktyvumo ir veržlumo niekada nebūna per daug.

Daugiau nuotraukų

 

 

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti2018  LSDP Kauno miesto skyriaus Kalniečių grupė