Naujienos

Premjeras Kaune : „Valstybėje daug kur reikia permainų“

http://lh3.ggpht.com/-H8Mh58XhOWU/VPAXpJb2iJI/AAAAAAAAB0M/zcJmmBGgCNY/s640/IMG_5175.JPGKetvirtadienį Kaune lankęsis Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, Socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius Kauno technologijos universiteto Akademinio mokslo pažinimo klubo kvietimu dalyvavo susitikime-diskusijoje dėl šalies aktualijų ir svarbiausių dabartinės Vyriausybės iššūkių pertvarkant Lietuvos ūkį dirbti naujomis geopolitinėmis sąlygomis. Po to premjeras apsilankė „Kauno dienos“ redakcijoje, kur dalyvavo interneto portalo laidoje „Studijos svečias“, tiesiogiai atsakė į gausius internautų klausimus. AB „Kauno energija“ premjeras, susitikęs  su įmonės kolektyvu, aptarė energetikos problemas, atsakė į dirbančiųjų klausimus. Pavakare Ministras Pirmininkas Verslo lyderių centre bendravo su miesto visuomene, atsakė į jų klausimus.

 Ateitį  sieja su jaunimu

Kauno technologijos universiteto Auloje, kur vyko susitikimas su premjeru, nebuvo nė vienos laisvos vietos. Algirdas Butkevičius pasidžiaugė, kad jaunimas tampa vis aktyvesnis, vis daugiau jaunų žmonių ateina į politiką. „Mums reikia permainų, naujų idėjų ir žmonių, kurie jas galėtų įgyvendinti. Pažiūrėkite, kas dabar aktyviausiai dalyvauja rinkimuose – dažniausiai pagyvenę žmonės. O kur jaunimas? Argi jiems nerūpi mūsų šalies ateitis ir gerovė?“, - retoriškai klausė premjeras.  Kartu jis pripažino, kad kai kur nelabai norima įsilesti jaunimą, abejojama jų kompetencija ir sugebėjimais. „Prireikė beveik metų, kai tokios barjerus pavyko įveikti kai kuriose ministerijose ir žinybose. Tačiau pamažu situacija keičiasi. Pažiūrėkite į mūsų partijos kandidatų sąrašus savivaldybių tarybų rinkimuose, ten rasite daugybę jaunų, daug kam iki šiol nežinomų žmonių ir mes jais tikime, nes jaunimas mūsų ateitis“, _ sakė A. Butkevičius.

Jaunimas apipylė premjerą klausimais: kaip Vyriausybė ketina mažinti jaunino nedarbą, ar yra pasiryžusi tęsti tuos projektus, kuriuos pradėjo ankstesnė valdžia? Ar politinių partijų ideologinės nuostatos nėra pernelyg panašios ir kt.

Atsakė į internautų klausimus

„Kauno dienos“ redakcijoje A.Butkevičiaus laukė visa šūsnis klausimų, kuriuos jam atsiuntė portalo skaitytojai.  Tačiau pamatęs jų srautą premjeras nesutriko ir stengėsi bent jau trumpai atsakyti į kiekvieną atsiųstąjį. O jie buvo gana įvairūs ir dažniausiai susiję su dabarties aktualijomis. Pradedant nuo ketinimų grąžinti privalomąją karo tarnybą ir baigiant Vyriausybės planais.

Premjeras nuramino internautus, kad ministrų kabinetas šiais metais neketina įteisinti jokių naujų mokesčių, kad Rusijai uždraudus lietuviškos produkcijos eksportą, labai intensyviai ieškoma kitų rinkų, kad atsiveria didelės galimybės Kinijoje ir kitose Azijos ir Afrikos valstybėse. Kad ketinama didinti mažiausius atlyginimus gaunantiems valstybės tarnautojams, dėl ankstesnės Vyriausybės padarytų klaidų kompensuoti dirbusių pensininkų ir valstybės tarnautojų pensijas.

Su energetikais – apie energetiką

Šiltai susirinkusiųjų sutiktas AB „Kauno energija“ A. Butkevičius priminė, kad čia lankėsi prieš metus. Per tą laiką, jo pastebėjimu, įmonė labai pasikeitė. Šiandien  tai antra pagal verslo apimtį Lietuvoje akcinė bendrovė, turinti modernų šilumos tiekimo ūkį. Šiluma tiekiama daugiau kaip 117 tūkst. vartotojų (namų ūkių ir organizacijų), kurie sudaro apie 20 proc. visos šalies centralizuoto šilumos tiekimo rinkos.

Tačiau šiuo metu, pasak premjero, Lietuvos laukia nauji iššūkiai – elektros teikimo linijos į Švediją ir Lenkiją, galvosūkis dėl Ignalinos atominės elektrinės statybos.

Premjeras neapėjo ir daugeliui gyventojų aktualių šilumos kainų. Jo teigimu, yra sudarytos visos galimybės, kad jos mažėtų, kad šilumos tiekėjai nepiktnaudžiautų iki šiol kai kur buvusia monopoline padėtimi.

Atsakydamas į klausimą, ar bus vis dėlto statoma, Ignalinos atominė elektrinė, premjeras sakė, kad šiuo klausimu dar kalbamasi su Estijos ir Latvijos valdžia, laukiama jų nuomonės. Europos Sąjungai apsisprendus dėl bendros energetinės sistemos kūrimo, tikimasi AE statybai gauti europinę paramą. Žinoma, tektų nutiesti dar vieną elektros liniją į Lenkiją, kad visa sistema integruotųsi į Vakarus.

Susitiko su miesto visuomene

Pavakare Verslo lyderių centre su miesto bendruomene susitikęs Ministras Pirmininkas A.Butkevičius priminė, kad Lietuva puikiai susidorojo su jai iškeltais iššūkiais – pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai, euro įvedimu ir energetinio saugumo didinimu. Nemažai padaryta ir socialinės politikos srityje: padidintas minimalus mėnesinis atlyginimas, pradėtos kompensuoti ankstesnės valdžios neteisėtai nusavintos pensijos. Gegužę žadama patvirtinti tvarką, kaip bus kompensuojamos pensijos dirbusiems pensininkams ir valstybinę pensiją gaunantiems žmonėms.

A.Butkevičius apgailestavo, kad kai kurių planų įgyvendinimą apsunkino pastarieji geopolitiniai įvykiai, pareikalavę  daugiau biudžeto lėšų skirti krašto gynybai ir kitoms reikmėms. Premjeras taip pat atsakė į gausius kauniečių klausimus.

Susitikime dalyvavusi Seimo narė, kandidatė į Kauno miesto mero postą, LSDP Kauno skyriaus pirmininkė  Orinta Leiputė  paragino susirinkusius aktyviai dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose, išreikšti pilietinę valią renkant savo atstovus į vietos valdžią, nuo kurios priklauso daugelio žmonių gyvenimas .

Stasys JOKŪBAITIS

Autoriaus nuotraukas rasite čia.

 

 

 

 

 

 

 2018  LSDP Kauno miesto skyriaus Kalniečių grupė