Rinkuškiai – alaus kelias

http://lh5.ggpht.com/-I7Pq5sY8Vfc/UaPFeOCJC-I/AAAAAAAAAwE/gq3KfpSc1WE/s640/988295_289636367838678_942155303_n.jpgLSDP Kauno miesto skyriaus bičiuliai su Lietuvos Respublikos Seimo nare Orinta Leipute  praėjusį savaitgalį lankėsi Biržų rajone, Rinkuškėse. Biržų kraštas jau nuo seno – vadinamas Šiaurės Lietuvos perlu. Biržai garsūs savo istorine praeitimi, vandens telkinių gausa, vietinių gyventojų svetingumu ir alaus natūralumu.
Atvykę į Rinkuškius aplankėme modernią  alaus daryklą „Rinkuškiai“. Ekskursijos metu bičiuliai buvo supažindinti su alaus gaminimo procesu, priminta alaus gamybos istorija, degustavome alų ir vaišinomės užkandžiais. Alaus daryklos gidė pasakojo, kad Rinkuškių  kaime alų anksčiau  darydavo kiekviena šeima, Rinkuškių gyventojai turėdavo savo alaus gamybos  technologiją, kurią perduodavo tik sūnums. Senosios aludarystės tradicijos išsaugotos iki šių laikų.

Ekskursijos pabaigoje aplankėme ir Biržų krašto pažibą -  Biržų pilį. Sužinojome, kad šis architektūrinis paminklas drauge su piliaviete yra vienintelis toks Lietuvoje, kurios sumanytojas ir įkūrėjas buvo Kristupas Mikalojus Radvila Perkūnas. Tvirtovė pagal itališkų bastioninių pilių kvadratinį planą buvo pradėta statyti Agluonos ir Apaščios upių santakoje.
Grįždami namo bičiuliai džiaugėsi, kad ekskursija buvo ne tik įdomi, bet ir labai naudinga.


Daugiau nuotraukų čia.

 

 

 

 

 

Pridėti komentarą


Saugos kodas
Atnaujinti2018  LSDP Kauno miesto skyriaus Kalniečių grupė